چرا بچه ها یواشکی از کیف والدین پول بر می دارند؟

0 ۱۵۴

چرا بچه ها بدون اجازه به پول والدین خود دست می زنند؟

بهترین راه حل برای مقابله و برخورد با کودکانی که بدون اجازه از کیف آنها پول بر میدارند برقراری ارتباط صادقانه برای کشف دلایل این رفتار است.

شما باید قبل از این که برخورد خاصی داشته باشید علت این کار را از کودک جویا شوید.

سوال: من وقتی مُچ فرزند 8 ساله ام را در حالتی گرفتم که داشت از کیف من پول بر میداشت، او را با سرزنش به اتاقش فرستادم. یک هفته بعد این اتفاق دوباره افتاد. چه کاری می توانم انجام دهم؟

اگر فرزندتان مدام چیزهایی را بر می دارد که متعلق به او نیستند، مشکلی که شما باید به آن بپردازید و اسمی برایش انتخاب کنید احتمالا دزدی نیست. دکتر جِری برودلی یک روانپزشک کودک در تمرینی خاص در گرینویچ می گوید: “بچه های این سن به قدر کافی بزرگ شده اند تا وقتی به آنها توضیح می دهید که دزدکی پول برداشتن کار اشتباهی ست آن را درک کنند”. “اگر آنها دوباره یا سه باره این کار را تکرار کنند، می توانید فرض کنید که مشکل؛ جدی تر از آن چیزی ست که شما با چشم می بینید”.

دکتر برودلی می گوید: با این حال قبل از اینکه با فرزندتان مقابله کنید، وظیفه ی خود را انجام دهید و مشورت کنید. ممکن است یک توضیح ساده وجود داشته باشد—ممکن است به این دلیل باشد که همه ی دوستانش بعد از مدرسه به طرف مغازه ی آب نبات فروشی می دوند یا برای خرید خرت و پرت های ریز به مراکز خرید می روند. اگر فرزندتان برای چیز خاصی پول می خواهد، می توانید برنامه ای برای افزایش پول تو جیبی او داشته باشید.

دکتر برودلی می گوید: “اگر چیزی از جستجوی اولیه دستگیرتان نشد، پس زمان آن است که به مرحله ی دوم بروید: “سعی کنید از او بپرسید وقتی پول را از کیف شما بر می دارد به چه چیزی فکر می کند یا چه حسی دارد”. “اگر به طور دقیق و خیلی خوب گوش کنید و سخنرانی نکنید، احتمالا در نهایت علت این دزدی های یواشکی را متوجه  خواهید شد. ممکن است علت مشخصی باشد، مانند: (من از بردن ظرف غذا به مدرسه متنفرم. دلم می خواهد مثل سایر دوستانم غذایم را از عذاخوری مدرسه بخرم) یا چیزی جزئی تر (الکس همیشه و در هر شرایطی مورد توجه مامان و بابایش قرار دارد، اما هیچ کس هیچ وقت به حرفهای من گوش نمی دهد و کوچکترین توجهی به من نمی کند)”. دکتر برودلی می گوید: احتمالا اگر راهی پیدا کنید که مشکل اصلی را متوجه شوید، این دزدی های یواشکی و گاه و بی گاه ناپدید خواهند شد.

به این نوشته چند ستاره می دهید؟
[امتیاز کل: 0 میانگین: 0]
ممکن است شما دوست داشته باشید

نظر شما در باره این نوشته چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − یازده =