دانش آموز شما نیازمند معلم خصوصی است؟

0 ۲۰۷

شش نشانه ای که نشان می دهد دانش آموز شما به معلم خصوصی نیاز دارد

دقیقا چه وقت باید به دنبال کمک از بیرون باشیم؟ حواستان به یک سری عوامل باشد که مشخص می کند آیا فرزندتان به معلم خصوصی نیاز دارد یا خیر.

وقتی مطالعات و برنامه های خانوادگی بچه ها افزایش می یابد، تدریس خصوصی در کنار این مطالعات، می تواند نقش سازنده ای داشته باشد. لورا گُلدبِلات یک معلم رسمی در برنامه ی مداوم آموزش در کالج مارلبورو در وِرمنت می گوید: “توجه خاص و شخصی معلم خصوصی می تواند برای یک یادگیرنده ی معمولی هم بسیار شگفت انگیز باشد”. اگرچه بعضی از کودکان با یک معلم مفید و پیگیر در مدرسه و والدین فعال در منزل؛ عملکرد خوبی دارند، اما بعضی از کودکان باید از کمک های اضافی بهره مند شوند؛ در ادامه نمونه هایی از شرایط ذکر شده وجود دارد. گشتن به دنبال معلم خصوصی برای جلوگیری از کاهش نمرات احتمالی می تواند در آینده موفقیت های علمی ایجاد کرده و در نتیجه فرزندتان از مدرسه لذت بیشتری خواهد برد.

نمرات بد

اگر فکر می کنید فرزندتان می تواند نسبت به نمرات آخرین کارنامه ی خود عملکرد بهتری داشته باشد، یا اگر متوجه کاهش تدریجی یا ناگهانی نمرات امتحانش شده اید، با معلمش در مورد نگرانی هایتان صحبت کنید. معلم می تواند مباحث و مفاهیمی که فرزندتان در آن مشکل دارد را مشخص کند؛ مثلا اینکه فرزندتان در درس ریاضی خوب است اما در درسِ خواندن مشکل دارد. یک معلم همچنین می تواند اذعان کند که چه وقت حواس فرزندتان پرت شده که نشان دهنده ی این است که فرزندتان روی موضوع تسلط ندارد یا فاقد تمرکز است. هنگامیکه نقطه یا نقاط ضعف برایتان مشخص شد، می توانید اقداماتی انجام دهید تا دوباره نمره هایش را بالا ببرید.

عدم مدیریت خوبِ زمان

اگر فرزندتان پروژه ها را کنار می گذارد و انجام دادن تکالیفش را به تعویق می اندازد، ممکن است به این دلیل باشد که توانایی او به اندازه ی انجام دادن همه ی آن کارها نیست. اگرچه می توان انتظار تاخیرهای گاه به گاه را داشت، اما به تعویق انداختن مداوم می تواند نشانه ی یک مشکل بزرگتر باشد، به خصوص اگر بچه ای تذکرات مداوم را نادیده می گیرد. جو مورگان، مدیر اجرایی Noodle Education (noodle.org)؛ وب سایتی که به والدین کمک می کند معلم خصوصی و فرصت های آموزشی برای فرزندانشان پیدا کنند، می گوید: “وقتی موضوع به آموزش فرزند مربوط باشد، درک والدین یک موضوع تاثیر گذار است”. او می گوید: “اگر متوجه سر و کله زدن فرزندتان شدید، مشکل می تواند مربوط به یک موضوع خاص یا مسئله ی مدیریت زمان باشد، یا اگر شک کردید که ممکن است موضوع مربوط به ناتوانی در یادگیری باشد، متخصصانی هستند که می توانند در این زمینه کمک کنند و والدین می توانند در صدد پیدا کردن آن کمک ها برآیند. استخدام یک معلم خصوصی می تواند به فرزندتان کمک کند عادت های مطالعه اش را بهتر کرده، انگیزه ی خود را پرورش دهد و او را با تکالیف و امتحان های پیش رو هماهنگ کند.

گیج بودن مداوم

گاهی اوقات عملکرد یک بچه ضعیف است زیرا او به سادگی تکالیف را درک نمی کند. اگر او به طور مکرر با مفاهیم خاص دچار اضطراب شود، ممکن است نتواند با انتظارات سطح مقطع تحصیلی خود ارتباط برقرار کرده و آنها را بفهمد. تشخیص این موضوع می تواند سخت باشد که آیا گیج شدن فرزندتان به دلیل واضح نبودن مفاهیم برنامه ی آموزشی ست یا اینکه او فقط می خواهد از انجام تکلیف سر باز زند. اما اگر فرزندتان همیشه در مورد امتحان اضطراب دارد و وقتی شما می خواهید کمکش کنید حالت تدافعی به خود می گیرد، یک معلم خصوصی می تواند به او کمک کند هر موضوعی در مقطع تحصیلی فعلی را درک کند.

عدم اعتماد به نفس

عدم اعتماد به نفس در هنگام یادگیری یک مفهوم جدید کاملا طبیعی ست اما وقتی به فرزندتان گفته شده او به اندازه ی کافی باهوش نیست تا بتواند عملکرد خوبی در مدرسه داشته باشد، ناراحت کننده است. اگر فرزندتان احساس ناراحتی می کند و می گوید نمی تواند کارش را ادامه دهد، انگیزه ی او ممکن است به جای درخواست کمک، دویدن و قایم شدن باشد. گُلدبلات می گوید: “وقتی متوجه شدید که فرزندتان برای مدت طولانی روی یک مهارت خاص گیر کرده، یا اینکه اگر فرزندتان فلان کار را انجام دهد، نسبت به اینکه اعتماد به نفسش کمی بیشتری شود، احساس خوبی خواهد داشت، حضور یک معلم خصوصی بسیار مفید و کمک کننده خواهد بود”. وقتی تدریس خصوصی موفقیت آمیز باشد، فرزندتان به خودش اطمینان پیدا می کند و اعتماد به نفس تازه ای خواهد داشت که حتی می تواند منجر به مشارکت در کلاس درس شود.

کاهش نظارت والدین

وقتی والدین الزامات اضافی خارج از منزل را برای فرزندانشان در نظر می گیرند، ممکن است بچه ها را در انجام تکالیف ارائه شده ی اصلی با مشکل مواجه کنند. همچنین، همانطور که سن کودک و کارهایی که باید انجام دهد بیشتر می شود، به وقفه های زمانی ر مطالعه برای تناسب با برنامه ی خانواده نیاز خواهد داشت. و گاهی اوقات ممکن است مفاهیم تدریس شده در مدرسه یا روشی که آن مباحث تدریس شده اند برای والدین آشنا نباشند. در هر صورت، برای والدین همیشه ممکن نیست که تکالیف فرزند خود را مدیریت کنند. معلم های خصوصی می توانند به کم کردن اختلافات برنامه ریزی در یک خانواده کمک کنند. گُلدبلات می گوید: “اگر می دانید قرار نیست زمان و انرژی بگذارید تا به فرزندتان در یک پروژه ی سخت کمک کنید، یا فقط تکالیف را در طول زمان سرسری از نظر بگذرانید، معلم خصوصی می تواند ایده ی خوبی باشد”.

ناتوانی های یادگیری

جلسات آموزش خصوصی برای بچه هایی که مبتلا به اختلال یادگیری مانند پیش فعالی، عدم توانایی خواندن، یا مشکل پردازش تصویری هستند نیز مفید است. بچه ها با ناتوانی های یادگیری اغلب باید نسبت به همسالان خود سخت تر کار کنند تا بتوانند در مقطع تحصیلی یکسان ادامه تحصیل دهند. خوشبختانه، معلمان خصوصی ای هستند که در تدریس به بچه های دارای معلولیت تجربه دارند و می توانند زمان و توجه مورد نیاز برای تدریس موضوعات و ایجاد عادات مطالعه را به آنها اختصاص دهند. یک معلم خصوصی خِبره می تواند اطلاعات را به شیوه ای ارائه کند که درک آن برای یک کودک با ناتوانی یادگیری راحت تر باشد که باعث شود مدرسه برایش راحت تر و لذتبخش تر شود.

به این نوشته چند ستاره می دهید؟
[امتیاز کل: 0 میانگین: 0]
مطالب بیشتر

نظر شما در باره این نوشته چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 + 6 =