داستان « با زلزله چه کنیم؟ » از امام جواد (ع)

0 149

داستان « با زلزله چه کنیم؟ »

علی بن مهزیار از یاران باوفای امام جعفر صادق (ع) است که در زادگاه خود، شهر اهواز، سکونت داشت. در آن روزگار در شهر اهواز، زمین لرزه های زیادی می آمد و آسایش و امنیت را از مردم سلب می کرد على بن مهزیار تصمیم گرفت این فاجعه را به اطلاع امام محمد تقی (ع) برساند؛

بنابراین نامه ای برای امام با این مضمون نوشت: «یا ابن رسول الله! در شهر ما، زمین به لرزه در می آید و آسایش ما را به ترس و هراس تبدیل می کند. اگر اجازه بفرمایید، از این جا به محل دیگری کوچ کنیم تا شاید در آن محل بتوانیم زندگی راحتی داشته باشیم.»

امام پس از چند روز، چنین جواب دادند: ای علی بن مهزیار! شما نباید شهر و دیار خود را رها کنید و به جای دیگری پناه ببرید، بلکه برای رهایی از زمین لرزه، این دستور را که می گویم، انجام دهید؛ روزهای چهارشنبه، پنج شنبه و جمعه را روزه بگیرید.

در روز جمعه غسل جمعه انجام دهید و لباس های پاکیزه و مرتب بپوشید و همه مردم را در یک جا جمع کنید و دسته جمعی با حالت نیاز و عذر خواهی به درگاه خداوند دعا کنید که این بلا را از سر شما دفع کند.» على بن مهزیار دستور امام را به مردم شهر اهواز اعلام کرد.

همه مردم طبق دستور حضرت، سه روز پشت سر هم روزه گرفتند و در روز جمعه دست نیاز به درگاه الهی دراز کرده، دعا نمودند، پس از آن، مردم آن شهر از زمین لرزه و بلاهای آن در امان بودند.

 

همچنین می توانید مطالب بیشتری درباره زندگینامه و همچنین داستان های پیامبران و امامان را مطالعه بفرمایید.

منبع: 

کتاب: داستان هایی از زندگانی چهارده معصوم (ع)

نویسنده: سجاد خسروی – ۱۳۹۳ 

به این نوشته چند ستاره می دهید؟
[امتیاز کل: 1 میانگین: 4]
مطالب بیشتر

نظر شما در باره این نوشته چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − سیزده =